Press "Enter" to skip to content

Kołobrzescy ministranci w półfinałach

W minioną sobotę ,w Barwicach, Pile i Sławnie odbyły się rejonowe eliminacje Diecezjalnej Ligi Ministrantów. W rozgrywkach piłkarskich w pierwszym z tych miast mecze rozgrywały dwie drużyny ministrantów z parafii pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu.
Młodsza drużyna (kategoria wiekowa do rocznika 2008) grała z reprezentacjami parafii z Łubowa, Szczecinka, Białogardu i Bornego Sulinowa. Ostateczne wyniki w grupie dały naszym ministrantom 3 miejsce (6 punktów) i awans do półfinałów.
Natomiast starsza grupa (kategoria wiekowa do rocznika 2004) grała z reprezentacjami parafii z Barwic, Bornego Sulinowa, Białogardu i Szczecinka. Ostateczne wyniki w grupie dały naszym ministrantom 2 miejsce (7 punktów) i również awans do półfinałów.
– Dzięki finansowemu wsparciu z Programu Społecznik na lata 2019 – 2021 – Programu Marszałkowskiego możliwe było zakupienie strojów piłkarskich dla starszej drużyny, a także artykułów sportowych wykorzystywanych na treningach. Gratuluję naszym ministrantom! Dziękuję rodzicom zaangażowanym w treningi i wyjazdy piłkarzy a szczególnie trenerowi panu Wojciechowi Romaniukowi – mówi ks. Stanisław Wiechowski z parafii św. Wojciecha. A my ze swojej strony życzymy ministrantom dalszych sukcesów na boisku i oczywiście gorliwości w służbie liturgicznej!

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »