Press "Enter" to skip to content

Nie ma walki z Kościołem, ale nie ma też przeprosin. Miasto odpowiedziało sygnatariuszom Listu w obronie Krzyża

Podczas audycji w Radio Koszalin, redaktor Jarosław Banaś (na zdj.) próbował uzyskać od zaproszonych do studia gości, którymi byli: Ilona Grędas-Wójtowicz (na zdj.), zastępca prezydenta Kołobrzegu,Tomasz Tamborski, starosta kołobrzeski z Platformy Obywatelskiej,Henryk Carewicz, radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego z Prawa i Sprawiedliwości i Robert Kołodziejczyk, wiceprzewodniczący zarządu miejskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego,odpowiedź na pytanie, czy kołobrzescy samorządowcy zaostrzyli stosunki z Kościołem? – Nie ma żadnego zaostrzenia w kierunku Kościoła Katolickiego – stwierdziła Ilona Grędas – Wójtowicz.

Warto posłuchać fragmentu tej dyskusji dotyczącej niedawnego sporu o braku Krzyża na wizerunku bazyliki wykorzystanym bez zgody Kościoła na Kołobrzeskiej Karcie Mieszkańca.

Autorzy Listu w obronie Krzyża na bazylice (treść Listu tutaj: http://kolobrzegwiary.pl/?p=7450) otrzymali odpowiedź z Urzędu Miasta. Pismo, które przedstawiamy podpisała Ewa Pełechata – zastępca Prezydenta Miasta.


http://www.prk24.pl/45463945/studio-kolobrzeg-min-o-tym-czy-kolobrzescy-samorzadowcy-zaostrzyli-stosunki-z-kosciolem

/źródło fotografii przedstawiającej Ilonę Grędas – Wójtowicz: miastokolobrzeg.pl/

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »