Press "Enter" to skip to content

Nie zapomnijmy o szczególnej Godzinie Łaski

Nabożeństwo zwane Godziną Łaski dla świata przypada w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia, w godzinach od 12:00 do 13:00. U jego początków są objawienia we włoskim mieście Montichiari, gdzie w 1947 r. Maryja ukazała się pielęgniarce Pierini Gilli. Poprosiła wtedy, by ustanowić nowe nabożeństwo w całym Kościele i zachęciła, aby każdego roku, w dniu 8 grudnia od godziny 12:00 do 13:00 trwać na modlitwie: “(…) Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. (…)” 

Byłoby wskazane, byśmy o tej godzinie mogli być w kościele lub w kaplicy, a najlepiej przed Najświętszym Sakramentem. Bo to szczególna godzina!

Tak się jednak składa, że w tym roku Godzina Łaski przypada w niedzielę, w dniu, w którym w wielu kościołach, w tym wyjątkowym czasie, zgodnie z planem niedzielnym odprawiane są Msze św. Nie martwmy się jednak, bowiem możemy pozostać o tej godzinie również w domu! Matka Boża zapewniła, że modląc się w domu, w pracy, czy w innych miejscach ześle nam te same łaski: “Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.” Dobrze by było, gdybyśmy wykorzystali możliwie całą godzinę na modlitwę. Im więcej czasu spędzimy z Maryją, tym więcej łask może spłynąć na nas i na tych, za których będziemy się modlić. Nie bójmy się prosić o wiele, nawet o te największe łaski! A prośmy szczególnie o nawrócenie dla zatwardziałych grzeszników. 

Zaplanujmy sobie więc już dzisiaj czas na najbliższą niedzielę! Przygotujmy się dobrze na Godzinę Łaski!

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »