Press "Enter" to skip to content

Nowe Tabernakulum i obrazy w kościele św. Marcina

W kościele pw. św.Marcina przy ul. Portowej zaszły ważne zmiany. Pojawiło się nowe Tabernakulum a także zawieszone zostały dwa piękne obrazy (na zdj.) przedstawiające św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego.

Ktoś może się zapytać , dlaczego ks. dr Marian Subocz, proboszcz zdecydował, że obrazy akurat z tymi postaciami zawisły w kościele św. Marcina. Zatem warto przypomnieć, że w czerwcu tego roku Sejm ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II, gdyż dokładnie 18 maja 2020 r. będziemy obchodzić stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II, “naszego wielkiego rodaka zasłużonego w walce o wyzwolenie Polski spod jarzma komunizmu”.

Z kolei w październiku Papież Franciszek ogłosił decyzję o beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Odbędzie się ona 7 czerwca na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Kard. Stefan Wyszyński zmarł 28 maja 1981 r. Za życia i po śmierci cieszył się szeroką sławą świętości. Osiem lat po śmierci w Warszawie rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny.

Nowe Tabernakulum, które pojawiło się w kościele pw. św. Marcina to wykonana z trwałego materiału szafka, w której przechowuje się Pana Jezusa w Eucharystycznych Postaciach, czyli Najświętszy Sakrament.

Fot. Jerzy Błażyński

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »