Press "Enter" to skip to content

Wolontariusze parafialnego Caritas zbierali dary w „Biedronce” i „Netto”

Jak co roku, przed wielkimi Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy, Zespół Parafialnej Caritas, działający przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego zbierał w piątek i sobotę artykuły spożywcze i chemiczne w sklepie „Biedronka” i „Netto”. Akcja ta odbywa się w ramach „Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności, pod hasłem „Tak. Pomagam” .

Parafialny Caritas liczy sobie 15 wolontariuszy, którzy wykonują w ciągu roku wiele zadań (opieka nad starszymi ludźmi, zakup lekarstw, przygotowanie paczek świątecznych dla uboższych rodzin, finansowanie obiadów uczniów, pozyskiwanie funduszy poprzez sprzedaż świec i kartek świątecznych, ciasta itp. W tej chwili 44 rodziny są objęte opieką Caritasu i otrzymują pomoc żywnościową.

Obecnie Caritas swoją działalność skierowuje na ludzi starszych, o niskich emeryturach, rentach, aby tej grupie społecznej w sposób szczególny pomóc.

Opiekunem tej prężnie działającej wspólnoty parafialnej jest ks. Leszek Karpiuk, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego, który czuwa nad duchowym wzrastaniem członków poprzez spotkania w każdy I wtorek miesiąca (Eucharystia, rozmyślania, rozmowy, sprawozdania z pracy charytatywnej, planowanie zadań, wyjazdy na rekolekcje, czuwania).

W naszej parafii doskonale rozumie się zdanie „Dobro, to nie wiedza, lecz czyn”.Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc.

Teresa Jóźwik

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »