Press "Enter" to skip to content

Błogosławieństwo matek

W niedzielę 8 grudnia, w kościele katolickim obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W parafii pw. Miłosierdzia Bożego w czasie liturgii słowa rozważaliśmy prawdę, że Maryja została zachowana od grzechu pierworodnego, czyli poczęła się i urodziła wolna od skutków tego grzechu, a także w homilii kapłan nawiązał do przeżywanego adwentu. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, która jest z udziałem dzieci I komunijnych ks. proboszcz Leszek Karpiuk, jako główny celebrans pobłogosławił po komunii świętej dzieci I komunijne. Po błogosławieństwie mszalnym ks. proboszcz zaprosił wszystkie znajdujące się w stanie błogosławionym mamy przed ołtarz. Nie było odważnych mam, ale na pewno te, które były w kościele i pod sercem miały poczęte dziecko otworzyły swoje serca i w postawie zawierzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej przyjęły z rąk kapłańskich obfite błogosławieństwo.

Parafia nasza otacza opieką matki oczekujące potomstwa i tego obrzędu dokonuje zawsze w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Zwiastowania Maryi.

Modlitwa matki oczekującej potomstwa: „Ty Maryjo, która poznałaś niezliczone radości świętego macierzyństwa, daj mi serce zdolne do przekazywania wiary żywej i gorącej. Uświęć moje oczekiwanie, błogosław moją cichą nadzieję, spraw by owoc mojego łona wzrastał w łasce i świętości. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen”

Teresa Jóźwik
Fot. Jerzy Błażyński

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »