Press "Enter" to skip to content

Rekolekcje w małym kościółku. Było o znaczeniu Eucharystii, akcie pokuty i wierze w Boże słowo.

Od piątku trwały w kościele rektoralnym rekolekcje prowadzone przez karmelitę o. Krzysztofa Jank OCD. Ojciec rekolekcjonista przybliżał wiernym na nowo znaczenie Eucharystii oraz postaw, gestów jakie podczas Niej są wykonywane. Mówił, że w Eucharystii Jezus daje nam całego siebie i jest to czas dla nas, gdzie poprzez wykonywane przez nas gesty, postawy angażujemy całą swoją osobę w przeżywanie Mszy Świętej.

Mówił również wiernym o znaczeniu aktu pokuty na początku Mszy Świętej. Jest to moment, w którym stajemy przed Bogiem w swojej małości, kruchości, słabości, wyrażając żal, skruchę za popełnione powszednie, drobne przewinienia, zaniedbania. Zwrócił także uwagę na to, że grzech, słabość jednej osoby nie przynosi konsekwencji tylko jej samej, ale odczuwają to także inni, reszta wspólnoty. Ważną częścią rekolekcji była nauka o wierze w Boże Słowo i próba odpowiedzi na pytanie, czym ono jest w naszym życiu.

Szczególnym momentem rekolekcji było pobłogosławienie szkaplerzy karmelitańskich, które zostały przyjęte przez ponad 30 osób.

W imieniu wiernych gromadzących się na rekolekcjach w małym kościółku o. Krzysztofowi podziękowała Eugenia Dąbkowska.

Marta Wlizło

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.