Press "Enter" to skip to content

Czas na świadectwo wspólnego kolędowania czyli spotykamy się już w poniedziałek na II Kołobrzeskim Orszaku Trzech Króli

Tym razem Orszaki Trzech Króli w całej Polsce przejdą pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

– Będziemy dziękowali za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud nad Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu. Ale też za cuda, które zdarzają się przede wszystkim wokół nas, których doświadczamy na co dzień – mówi Ryszard Czepulonis, prezes stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna w Kołobrzegu, który, podobnie jak w roku ubiegłym, wcieli się w rolę jednego z trzech króli.

6 stycznia br. II Kołobrzeski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Mniejszej o g. 11.30, po której będzie formowany przemarsz orszakowy na ul. Armii Krajowej (od strony postoju taksówek). Wtedy też będą rozdawane korony i śpiewniki z tekstami kolęd.

Orszak poprowadzą Trzej Królowie na koniach, symbolizujący trzy kontynenty: Europę,Azję i Afrykę, którym odpowiadają trzy kolory: czerwony, niebieski i zielony.

Orszak przejdzie ulicami: Armii Krajowej, Ratuszową, Jana Pawła II, Zwycięzców do Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta, gdzie na scenie plenerowej odbędzie się scena „Pokłon Trzech Króli”. Tam zakończy się II Kołobrzeski Orszak Trzech Króli.

W związku z powyższym w godzinach od 12.00 do 14.00 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Głównym organizatorem jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu, która podjęła się realizacji tego zadania, odpowiadając na propozycję Stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna. W organizację włączyły się także inne grupy modlitewno – formacyjne działające w Parafii jak chociażby Akcja Katolicka czy Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia”,Siostry Felicjanki,katecheci z kołobrzeskich parafii. Współorganizatorem jest także Miasto Kołobrzeg.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.