Press "Enter" to skip to content

Kołobrzeżanie pożegnają księdza Wojciecha

Zmarłego w poniedziałek, w tragicznym wypadku samochodowym księdza dr Wojciecha Wójtowicza, rektora naszego diecezjalnego seminarium duchownego, kołobrzeżanie będą mieli możliwość pożegnania w najbliższy czwartek o godz. 19 podczas Mszy św. z ciałem zmarłego w koszalińskiej katedrze. Dzień później Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele Mariackim w Miastku w o godz. 11.

Ksiądz Wojciech bywał w Kołobrzegu, spotykał się z wiernymi głosząc Słowo Boże. Był ojcem dla naszych kleryków. Prawie rok temu przeżywał w bazylice, jako rektor seminarium, uroczystość święceń kapłańskich kołobrzeżanina ks. Jana Wojtczaka.

I cóż można powiedzieć więcej?

“Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże” (Mk 1,15) 

Te słowa Ewangelii towarzyszyły nam w poniedziałek, 13 stycznia, w dniu, w którym Pan po imieniu zawołał śp. ks. Wojciecha Wójtowicza do Siebie. “Czas się wypełnił…” Trudno o bardziej wymowne słowa! Czyżby według Pana i kontekstu Słowa Bożego to był najlepszy moment? Ufamy, że tak.

Ten sam fragment Ewangelii mówi dalej o powołaniu apostołów, a ks. Wojciech, odpowiadając najpierw swoim własnym życiem na Jezusowe zaproszenie: “Pójdź za Mną” troszczył się o nowe powołania, będąc rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Formacja kleryków była jego zadaniem i celem. Swoim własnym, pięknym przykładem życia potrafił pokazywać innym jak służyć Bogu i jak w codzienności odpowiadać na Jego wezwanie: “Pójdź za Mną “. 

“Cenna jest w oczach Pana śmierć Jego wyznawców”- to z kolei fragment Psalmu 116, który śpiewaliśmy tego samego dnia. 

Trudno o lepszy komentarz. Słowo Boże mówi wszystko, nic więcej nie trzeba…

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »