Press "Enter" to skip to content

Szczere wyznanie ks. prałata J. Słomskiego

Postanowiliśmy opublikować wzruszające wyznanie księdza prałata Józefa Słomskiego, jakie wierni usłyszeli pewnego wieczoru w kołobrzeskiej katedrze…

To było niezwykłe wydarzenie. Kilkoro przyjaciół związanych z Akcją Katolicką i środowiskiem herbertowskim skupionym wokół „Herbertiady”, postanowiło zorganizować w czerwcu 2007 roku księdzu prałatowi Józefowi Słomskiemu, koncert z okazji jubileuszu 50 lecia święceń kapłańskich. Do udziału w koncercie zaproszono Zespół Muzyki Sakralnej „Lumen” z Poznania oraz połączone chóry ze Stargardu i Kołobrzegu. Artyści, z Marzeną Małkowicz, Januszem Szromem i Aleksandrą Małkowicz na czele, pod bacznym okiem dyrygenta i kompozytora Zbigniewa Małkowicza, wykonali Pop – Oratorium o Miłosierdziu Bożym złożone z piosenek do słów św. Faustyny. Na jubileuszowy koncert został zaproszony biskup – senior ks. Ignacy Jeż. Kamera Tadeusza Jończyka zarejestrowała koncert, który przyciągnął do katedry tłumy kołobrzeżan, chcących podziękować księdzu Józefowi Słomskiemu za jego ówczesne 50 lat posługi kapłańskiej, z tego 35 lat w naszym mieście.

Postanowiliśmy opublikować wzruszające wyznanie księdza prałata Słomskiego, jakie publiczność usłyszała po zakończeniu koncertu.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że to była wówczas ostatnia wizyta i ostatnie słowa księdza biskupa seniora w kołobrzeskiej katedrze, który zmarł cztery miesiące później, w październiku 2007 roku.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »