Press "Enter" to skip to content

Czterdzieści lat w posłudze na Chwałę Pana

Ksiądz kanonik Tadeusz Nawrot z Domu Księży Emerytów w Kołobrzegu obchodzi jubileusz 40 lecia pasterskiej posługi w naszej diecezji. Z tej okazji, w poniedziałek, o godzinie 9.00 w kościele rektoralnym nad rzeką odprawiona została msza św. Było niezwykle wzruszająco.

Ksiądz kanonik Tadeusz Nawrot, w Domu Księży Emerytów w Kołobrzegu, zamieszkał w sierpniu 2017 roku. Pochodzi z parafii Bobin w diecezji kieleckiej. Jest kanonikiem gremialnym kołobrzeskiej kapituły kolegiackiej przy naszej bazylice. Jako wikariusz posługiwał w Miastku i Sławnie, a jako proboszcz w Mścicach, Sławnie oraz Ustce. Był także dyrektorem ekonomicznym Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

– 30 kwietnia 1978 roku ksiądz Tadeusz, w niedalekiej Dobrzycy, przyjął z rąk biskupa Tadeusza Werno święcenia kapłańskie. Dzisiaj więc ks. Tadeusz przeżywa z nami piękny czas dziękczynienia Panu Bogu za 40 lat pasterskiej posługi w naszej diecezji – mówi ks. Piotr Zieliński, dyrektor Domu Księży Emerytów w Kołobrzegu.

Z tej okazji, w poniedziałek, o godzinie 9.00 w kościele rektoralnym nad rzeką odprawiona została msza św. Było niezwykle wzruszająco. Życzymy Księdzu Kanonikowi wielu łask od dobrego Boga, prosząc zwłaszcza o zdrowie i pogodę ducha.

 

fot. Jerzy Błażyński
Czarnobiałe zdjęcie pochodzi z Archiwum parafii Mariackiej w Miastku.

Msza Święta polowa na placu rekreacyjnym w Miastku – maj 1981 r.
Na zdjęciu od lewej przy ołtarzu stoją: ks. Tadeusz Nawrot, wikariusz, ks. generał Bernard Witucki, proboszcz, ks. Zygmunt Zych, wikariusz.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »
Mission News Theme by Compete Themes.
error: Treści chronione prawem autorskim. Kopiowanie zabronione.