Press "Enter" to skip to content

Wielki dzień dla Zbyszka, Kacpra, Antka i Marcelego

W 1 Kołobrzeskiej Gromadzie Wilczków, o której pisaliśmy już na naszym portalu, odbyła się ważna uroczystość. W życiu każdego “młodego” wilczka jest kilka etapów: przybycie do gromady, chęć wzrastania i stawania się lepszym według Praw Wilczka i Gromady. Życie gromady toczy się tak jak życie wilczków z gromady z “Księgi Dżungli” Kiplinga. Każdy wilczek od samego początku stara się mieć zawsze oczy i uszy szeroko otwarte, by dostrzegać potrzeby innych i im pomagać. Starają się to robić ze wszystkich sił, tak jak mówi nasze Hasło Wilczka. Nie jest to łatwe! Aby sobie w tym pomóc mamy nasz Dobry Uczynek, który każdy wilczek stara się spełnić co najmniej raz na dzień. – mówi Piotr Leszman.

To bardzo ważna chwila dla wilczka, kiedy jest on przyjęty do Gromady, dlatego przy złożeniu Obietnicy prosi się swoich rodziców o zgodę, a księdza o błogosławieństwo. Obietnicę składa się w obecności całej Gromady, osobą prowadzącą jest Akela, obecne są również Stare Wilki. Oznaką przyjecia do Gromady jest możliwość noszenia beretu z przyszytym wilczkiem.– mówi Piotr Leszman. Wilczki przyjęte w tym dniu do Gromady słyszą Wielki Okrzyk, który jest wyrazem jedności i radości wilczków, wspólnym pozdrowieniem. Wykonuje się go na cześć konkretnego wilczka.

Do Gromady Wilczków zostali przyjęci: Zbyszek, Kacper, Antek i Marceli ( na zdjęciach). Gratulujemy! A błogosławieństwa Wilczkom udzielił ks. Stanisław Wiechowski z parafii św. Wojciecha w Kołobrzegu.

Inne artykuły GłównaWięcej wpisów »