Press "Enter" to skip to content

Kim jest dla mnie Jan Paweł II?

Gdy umierał Papież, dzisiaj już święty, Jan Paweł II, miałam skończone zaledwie 8 lat, jednak doskonale pamiętam tamten wieczór – ból i rozpacz w domu i w całej Polsce. Odszedł ktoś WIELKI, miałam tego pełną świadomość. Zawdzięczam to przede wszystkim moim już śp. Babciom, które darzyły go ogromnym szacunkiem; dbały, abym już w przedszkolu zdobyła wiedzę na jego temat. Jedna z nich na widok Ojca Świętego w watykańskim oknie zawsze ze wzruszeniem mówiła do mnie: „O, jest nasze Szczęście!” Nie można było nie zauważyć, że ten Człowiek wywierał silny wpływ nie tylko na losy świata, ale na każdego z osobna, z jego własną historią.

Świętujemy 100 lecie urodzin Karola Wojtyły. Od kiedy sięgam pamięcią, zawsze interesowała mnie jego biografia, ale można powiedzieć, iż moja przygoda ze św. Janem Pawłem II zaczęła się w gimnazjum podczas przygotowań do konkursów o jego życiu i nauczaniu (o którym wiedziałam wtedy jeszcze niewiele). Uczyłam się

ze śp. katechetką Małgosią Błachowiak, która opowiadała o nim z wielkim zapałem, pokazywała zdjęcia – kolejny przykład, jak bardzo Ojciec Święty oddziaływał na ludzi.

Papież Polak jest dla mnie największym autorytetem, który widział potrzeby każdego człowieka, ale przede wszystkim czerpał u Źródła, spędzając na modlitwie długie godziny.

Niestety, nie udało mi się nigdy zobaczyć go na żywo, ale brałam udział w beatyfikacji w krakowskich Łagiewnikach. Zapamiętam to jako wielkie narodowe wydarzenie! Często modlę się za jego wstawiennictwem.

Magda Bober

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »