Press "Enter" to skip to content

Felieton miejski. Bejnarowicz podsumowuje: wygra Polska!

Dokonując analizy wyników I tury wyborów prezydenckich, mogę śmiało pokusić się o kilka istotnych wniosków. Największa grupa głosujących wyraziła aprobatę dla kierunku zmian zachodzących w Polsce. Trzeba zauważyć również mocną mobilizację tzw. antypisu skupionego dzisiaj wokół pana Rafała Trzaskowskiego, który już przed I turą przejął część elektoratu Lewicy i PSL. Należy podkreślić niezły wynik celebryty, gwiazdy TVN pana Szymona Hołowni oraz potwierdzenie pozycji Krzysztofa Bosaka, który ukazał się w tych wyborach jako sprawny interlokutor i być może nawet jedyny prawdziwie merytoryczny konkurent dla urzędującego Prezydenta. Nikt raczej nie spodziewał się rozstrzygnięcia w I turze ze względu na mocną polaryzację, ale frekwencja 67% i wynik Pana Andrzeja Dudy (8,5 mln wyborców) to wielki sukces świadczący o tym, jak ważne są to wybory dla nas, Polaków. II tura jednak to nowe wybory. Kandydat Trzaskowski wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej oraz jego sztab nie ustaje, w związku z brakiem realnego programu, w stosowaniu różnych chwytów, socjotechnik a nawet manipulacji. Na dużą skalę w mediach, przede wszystkim społecznościowych rozsyłane są fake newsy (nieprawdziwe informacje). Prawdziwym hitem jest dystrybuowanie informacji o braku potrzeby zagłosowania na Andrzeja Dudę w II turze, ponieważ głos z pierwszej tury pozostanie zaliczony. Z prezydenta uczyniono również obrońcę pedofilów, podczas gdy konkretny akt łaski dotyczył osoby, która karę już odbyła i związany był z wnioskiem rodziny, która wybaczyła ten lubieżny czyn i pogodziła się ze sprawcą. Trzeba dodać, że Prezydent uzyskał wcześniej pozytywną opinię sądów oraz biegłych specjalistów. Okładki gazet (nie trzeba dodawać, posiadających zagranicznych właścicieli) ukazują urzędującego Prezydenta w jak najgorszym świetle, próbując wpłynąć na proces wyborczy w Polsce. Ten frontalny atak jest desperacką próbą odzyskania wpływów korporacji i biznesu niewątpliwie związanego z kapitałem zagranicznym. Można odnieść wrażenie, że kandydat opozycyjny stał się użytecznym narzędziem, poprzez którego można na nowo realizować plan wasalizmu gospodarczego. Najgorsze przy tym – moim zdaniem – jest to, że tak liczną rzeszę wyborców Prezydenta Dudy uważa się za przysłowiowych „idiotów”. W ogóle cała narracja i kampania jest prowadzona na fałszywie wytworzonym na potrzeby zmanipulowania opinii publicznej założeniu, że zjednoczona prawica oraz Prezydent Duda kupuje wyborców a oni (jego wyborcy)to po prostu niewykształcone „wieśniaki”, „nieroby” oraz moherowe berety czy ciemnogród średniowieczny. Ten przemysł pogardy całkowicie nie koresponduje z hasłem „Wspólna Polska”!

Zastanówmy się, skąd wzięły się te pieniądze na programy społeczne? Dlaczego nie było ich wcześniej? Efektywne zarządzanie finansami publicznymi poprzez walkę z mafiami VAT, uzdrowienie i umocnienie spółek skarbu Państwa (zmniejszenie Rad Nadzorczych, likwidacja etatów i wielomilionowych odpraw, obniżenie wynagrodzeń zarządów spółek, fuzje, synergiczne współdziałanie, ekspansja międzynarodowa to tylko niektóre przyczyny które spowodowały możliwość wprowadzenia tak potrzebnych programów społecznych podwyższających standard życia Polaków.

Te tzw. „rozdawnictwo” występuje od wielu lat w tzw „cywilizowanych” krajach na zachodzie, w różnej formie i nic nie przeszkadzało by je wprowadzić poza brakiem umiejętności i chęci odpowiedniego zarządzania związanego z dbałością o nasz wspólny majątek narodowy.

Programy społeczne to przejaw solidarności i realnej troski o poprawienie jakości życia i likwidację biedy. Czy nie o to powinno chodzić w polityce?

Obserwujemy jednocześnie u Prezydenta ogromną determinację kontynuowania rozwoju naszego kraju opartego na kompleksowej modernizacji Polski lokalnej oraz wzmacnianiu niepodległości i konkurencyjności polskiej gospodarki poprzez inwestycje centralne . Centralny Port Komunikacyjny połączony z tzw. szprychami kolejowymi (nr 1 Kołobrzeg) umożliwiającymi dotarcie w niecałe 3 godziny do stolicy. Przekop Mierzei Wiślanej uniezależniającej nas od wód terytorialnych Rosji i umożliwiający rozwój portu Elbląg oraz całego regionu. Trzeba wspomnieć o zaplanowanych inwestycjach światowych amerykańskich koncernów Google, Microsoft (ponad 3 mld dolarów), które nie tylko rozwiną nowoczesne technologie, ale również spowodują bezpieczeństwo z powodu wzmocnienia w Polsce flanki NATO . Rozwój Trójmorza to inicjatywa, która stanowi nowy impuls dla rozwoju naszego kraju i całej grupy związanej z nami państw. Staliśmy się przy okazji jednym z liderów tej grupy Państw W polityce międzynarodowej przestrzeń jest ograniczona i trzeba się rozpychać. Słabych nie atakują, bo jaki jest w tym sens?. Dlaczego Polskę jest atakowana? Po pierwsze mamy nieodpowiedzialną opozycję, która dla powrotu do władzy jest w stanie demontować własne Państwo. Po drugie rozpoczęła się realizacja ambitnych konkurencyjnych dla gospodarek naszych sąsiadów projektów, po trzecie dynamicznie rozwijający się export (dywersyfikacja dochodów) a więc coraz większe uniezależnienie się od sąsiadów (wymierne straty dla nich) Atakuje się silnych, aby bronić swojej pozycji status quo w Europie i na Świecie. Prezydent Andrzej Duda to gwarancja dynamicznego rozwoju Polski i wzrostu dochodów naszych mieszkańców a więc silnej Polski.

W praktyce przejawia się to między innymi obniżką cen gazu dla gospodarstw domowych o 10%, (wygrana z rosyjskim Gazpromem w sporze sądowym) to około 1500-1700 zł rocznie oszczędności w portfelu, obniżka i uproszczenie VAT do 5 % na najbardziej podstawowe towary tj. pieczywo, owoce, ubranka dla dzieci czy foteliki samochodowe to kolejne oszczędności dla wszystkich polskich rodzin. W trosce o lepsze jutro. Wygra Polska.

Maciej Bejnarowicz
Radny PiS w Radzie Miasta

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »