Press "Enter" to skip to content

Felieton poselski: Quo vadis, świecie?! Puszka Pandory została otworzona!

Blisko 90 lat temu (w 1932) ukazała się powieść Aldousa Huxleya „Nowy Wspaniały Świat” („Brave New World”). Przerażająca wizja w roku 2540. Wszyscy identyczni – nie rodzą się, wszyscy powstają w wyniku klonowania i sztucznego zapłodnienia! Społeczeństwo kastowe, nieliczna kasta istot inteligentnych i powszechna hodowla „idealnych” robotników („ludzkie automaty”). Pod ustawiczną kontrolą. Wszyscy zadowoleni – obowiązkowe dawki „somy”, czyli narkotyku, więc dominuje hedonizm, banalne rozrywki, seks i zaspakajanie najprymitywniejszych potrzeb.

Przerażająca wizja i kategoryczna przestroga, co się może wydarzyć, od dzisiaj za 520 lat?!

Tymczasem, dzisiaj, w roku 2020!

Przestaje obowiązywać odwieczna zasada prawnicza: „Mater semper certa est”(„Matka jest zawsze pewna”). Oto już od 2016r. rodzą się kolejne dzieci „trojga rodziców” (w wyniku zapłodnienia „in vitro” – komórka jajowa matki, nasienie ojca i kolejna komórka jajowa od matki dawczyni (z materiałem mitochondrialnym). Jak dotąd, bez specjalnego rozgłosu „naukowego”.  

W Chinach urodziły (pod koniec 2018 r.) bliźniaczki – pierwsze na świecie dzieci ze zmodyfikowanymi genami (modyfikacja zarodków od kilku par). Czyli modyfikowane genetycznie dzieci, czyli możliwość modyfikacji kodu DNA swoich obywateli? (potajemnie modyfikowanych embrionów?), które mogą zmodyfikowany kod DNA przekazywać w przyszłości swojemu potomstwu. Także – bez rozgłosu, „nauka” podzielona.

W ostatnich dniach (listopad 2020 r.) odbyły się Międzynarodowe Targi „Men Having Babies” („Targi Dziecięce”) w Brukseli. „Towarem” na sprzedaż były dzieci, a kupcami – bogaci homoseksualiści. Mieli możliwość „wynajęcia” na 9 miesięcy kobiety (surogatki), które urodzą im dzieci.

Tymczasem, obecnie (listopad 2020r.) w dobie koronawirusa, na Ukrainie ponad 100 niemowląt urodzonych przez matki zastępcze (surogatki) na zamówienie zagranicznych par czeka na odbiór. Z powodu pandemii cudzoziemcy nie mogą przyjechać po dziecko (na Ukrainie surogacja jest dozwolona).

Z kolei, w bogatym świecie, oto znani i lubiani artyści, pary gejowskie (np. Elton John, czy Ricky Martin) wraz ze swoim mężami pokazują się z dziećmi urodzonych przez surogatki. Nikogo to już nie dziwi.

A znana feministka prof. Monika Płatek, już w 2014 r. w poważnej dyskusji stwierdza, że w „związkach jednopłciowych” rodzi się więcej dzieci niż w związkach różnopłciowych”. Nikt za bardzo już nie protestuje. Być może, to już taki stan umysłu, pani profesor?!

A świat nadal, od 19 lat zachwyca się reality show – „Big Brother”. Ku zadowoleniu wielu – powrócił na ekrany telewizorów, choć wg Huxleya – Instytucja „Wielkiego Brata” miała pojawić się dopiero za ponad pięć stuleci, od dziś!

Puszka Pandory została otworzona! Świat zastygł!

Czesław Hoc

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »