Press "Enter" to skip to content

Rzeczpospolita

Drży w posadach Rzeczpospolita, za każdym razem gdy Polacy skaczą sobie do gardeł mając jako naczelny cel zohydzenie i zniszczenie przeciwnika, najlepiej topiąc go w łyżce wody.

Ci którzy judzą do tej walki, bardzo zabiegają o to, aby była ona brutalna i bezpardonowa, bo wtedy czyni się najwięcej szkód moralnych, czyli takich, które niszczą godność człowieka.

Każdy kto bierze udział w tej walce, a jest zainfekowany wirusem nienawiści, nawet nie wie kiedy i jak, miast być obrońcą wartości, staje się ich niszczycielem i zamiast wspierać człowieka i promować człowieczeństwo – niszczy je i poniża.

Nienawiść zawsze zaślepia ludzki rozum i czyni go niezdolnym do rozpoznania prawdziwej prawdy i do kierowania się nią w praktyce życia.

Skazuje się również w ten sposób sam system na korupcję, promując rekrutację na ważne stanowiska ludzi nie ze względu na ich zasługi i kompetencje, ale w oparciu o ich ślepe przywiązanie do struktur i mafijnej filozofii bezwzględnego posłuszeństwa swoim szefom.

Samoczynnie też niemal w tego rodzaju warunkach wytwarza się cichy mechanizm zdrady, jako rodzaj awaryjnego ubezpieczenia, na wypadek pęknięcia systemu, gdy zwycięży konkurencyjna mafia albo w kraju robi się porządki związane z większym przestrzeganiem prawa.

Gdy kłamstwo staje się systemową praktyką, a manipulowanie prawdą sposobem na skuteczność politycznego działania, to kończy się w tym momencie uczciwa służba, a zaczyna się jawna kolaboracja ze złem i instalowanie piekła na ziemi.

Jedynym prawdziwym wybawieniem od tryumfalnego obłędu cywilizacji śmierci jest pokonanie w sobie i w swoim środowisku ducha nienawiści i wojennego szału, poprzez przyjęcie mądrości Krzyża, a w konsekwencji radości Zmartwychwstania.

Jedynie idąc drogą Miłosierdzia, czyli przebaczenia i pojednania, osiągnąć można Pokój. Jedynie idąc drogą Miłosierdzia można budować cywilizację miłości, czyli ludzkiej wdzięczności za Bożą Miłość pełną zmiłowania.

o. Zygmunt Kwiatkowski SJ

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »