Press "Enter" to skip to content

Aby nie stwardniały nam serca…

Rok 2020 był niewątpliwie rokiem trudnym. Można powiedzieć, że wywróconym do góry nogami. Musieliśmy uczyć się przyjmować każdy dzień, dokonywać wyborów a niekiedy dawać świadectwo swojej wiary – wszystko w cieniu pandemii koronawirusa. Nie było to łatwe. Niekiedy prowadziło do sporów i dyskusji w rodzinach, miejscach pracy, czy nawet na łonie Kościoła lokalnego. W wielu sprawach abdykowaliśmy przed pandemią, wiedząc, że mogliśmy inaczej się zachować. Dzisiaj to już przeszłość. Szuflada historii 2020 roku została zamknięta. Jakie wnioski z tej lekcji wyciągniemy? To już zależy od nas samych.

Miniony rok przyniósł najistotniejszą zmianę w kościele lokalnym. Nowym dziekanem dekanatu kołobrzeskiego został  ks. dr Andrzej Pawłowski, proboszcz parafii konkatedralnej. Księdzu Januszowi Rajkowskiemu, który przez kilka lat piastował tę funkcję, chciałbym podziękować za wsparcie ,współpracę i błogosławienie różnym inicjatywom jakie – jako portal – współtworzyliśmy.

Jak co roku, doczekawszy się z Łaski Bożej nowego roku  składamy sobie życzenia. Będąc wiernym tej tradycji życzę Państwu, by w Nowym Roku nie stwardniała nam ani jedna łza, nie stwardniały nam serca, usta ani marzenia… By nic już nie zraniło ani zabolało. By uleczone zostały nasze słabości, byśmy umieli w sobie skruszyć mury własnych uprzedzeń  i stereotypów i byśmy potrafili z dziecięcą wiarą  zaufać Bogu, że Nowy Rok będzie dla nas naprawdę łaskawy. Jeżeli taka oczywiście będzie Jego Wola.

Drodzy Czytelnicy naszego portalu: Bóg daje nam czas w Nowym Roku – wykorzystajmy go na czynienie dobra, na pracę i przebywanie z bliskimi.

Bóg daje nam w Nowym Roku łaskę w każdej sekundzie naszego życia – umiejmy ją dostrzec i wykorzystajmy Bożą pomoc.

Bóg daje nam w Nowym Roku bliskich – kochajmy ich bo szybko odchodzą jak przypomina poeta śp.ks. Twardowski.

Niech tak będzie w Roku Pańskim 2021 czyli w Roku, który otrzymaliśmy od Boga.

Jacek Pechman

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »