Press "Enter" to skip to content

Dokonało się coś bardzo pięknego

Siostra M. Teresa (dzieli się od czasu do czasu swoimi rozważaniami na tym portalu), córka moich przyjaciół z Kołobrzegu, przeżywa teraz apogeum swoich 8 letnich przygotowań do wypowiedzenia ślubnego, uroczystego “tak”, w trakcie modlitewnej ciszy Kościoła, podczas Eucharystii.

Wiedziałem o tym wydarzeniu już od miesiąca. Planowałem nawet w nim swój udział, ale nie mógł on przyjąć formy fizycznej obecności w Słupsku. Jest nim zatem ten skromny znak zapisu w Internecie. Nie chodzi jednak o narzędzie, ale to, co za jego pomocą staram się wydobyć  na światło dzienne, to znaczy to, co w sercu się kryje, a więc bardzo życzliwe gratulacje dla Ciebie Siostro, dla Twoich Rodziców, dla Twojej Wspólnoty Zakonnej i ….. jeszcze szerzej, bo dokonało sie przecież dzięki Tobie coś bardzo pięknego we wszechświecie. Nie sposób tego nie dostrzec i nie sposób się tym nie radować. 

Pan Wszechświata wziął Cię za rękę i osobiście chce Ciebie prowadzić i przeprowadzić do Siebie i to na wieki. Nie tylko Ciebie, ale żeby Twoje szczęście było jeszcze większe, również Twoich bliskich i dalekich, aby oni wszyscy stali sie jedną Rodziną i na wieki zamieszkali tam, gdzie on nas powołał . 

Taka niezwykła jest ta prawda i taka zwyczajna, jak to świetnie opisałaś w swoim zawiadomieniu o ślubach, że ja mogę też tak zwyczajnie uścisnąć Ci dłoń i po ojcowsku przytulić.

Niech Bóg ma Ciebie w swojej nieustannej, oblubieńczej opiece.

Szczęść Boże.

o. Zygmunt Kwiatkowski SJ

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »