Press "Enter" to skip to content

Co zmartwychwstały Chrystus przynosi dzisiaj każdemu z nas?

Całkowicie zmienia los człowieka i świata. Przynosi miłość, która zwycięża śmierć, pojednanie; sens życia; pociąga nas ku sobie dając  nadzieję.  W zmartwychwstaniu Chrystusa, zostało nam obiecane życie. Jego zmartwychwstanie jest zadatkiem i potwierdzeniem naszego ostatecznego zmartwychwstania na końcu czasów: zmartwychwstaniemy w pełni piękna, w pełni radości i szczęścia, które ogarnie nasze ciała i wszelkie stworzenie.  

Każdy człowiek, wierzący i niewierzący, poszukuje sensu swojej egzystencji: pragnie uratować, zbawić swoje życie. Jednak gdy nasz horyzont zamyka i kończy śmierć: pozostajemy w desperacji, nic nie ma sensu. Tylko wiara, tylko objawienie może nas uzdolnić do tego niepodważalnego przekonania, że „śmierć już została zwyciężona” i dlatego nie jesteśmy już więcej niewolnikami lęku przed śmiercią i nasze życie nie jest pod panowaniem „demona smutku”. Wiemy bowiem, że to dramatyczne „doświadczenie, które nas zasmuca” wziął na siebie również Boży Syn, Jezus Chrystus.  

Pascha otwiera wszystkim horyzont życia pełnego i wiecznego, przepełnionego miłością:  „Chrystus Zmartwychwstał” – to okrzyk życia i radości dla wszystkich! 

ks. Marian Królikowski
Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »