Press "Enter" to skip to content

Felieton poselski. Słaba pamięć opozycji

W tym trudnym czasie zmagania się z koronawiarusem totalna opozycja robi wszystko, by zdyskredytować w oczach społeczeństwa racjonalną i dobrą dla kraju politykę PiS.

To smutne, że opozycja nie chce chociaż zapamiętać Programów „Plus” Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy i rządu Dobrej Zmiany (!), skoro nie pamiętała nawet swojego programu wyborczego, a ostatnio – hasła swojej kandydatki na Prezydenta RP. Wszyscy natomiast zapamiętali z października 2015 r.(!), że „Pieniędzy nie ma i w ciągu następnych 4 lat – nie będzie”.
Zatem, dla przypomnienia i nauki: Rodzina 500 Plus (na każde dziecko do 18 lat); Wyprawka szkolna 300 Plus; Mały ZUS 500 Plus – dla przedsiębiorców osiągających niskie dochody; Niepełnosprawni 500 Plus (niezdolni do samodzielnej egzystencji); Mama 4 Plus (Matki, które wychowały czworo dzieci, a nie wypracowały świadczeń); Emerytura Plus („13”, a od 2021r. „14”); Darmowe Leki 75 Plus; Podatek Plus (PIT „zero”) – dla pracowników do 26 r. życia. Od 1 lipca 2020 r. Ciąża Plus i Dieta Mamy, a w szybkiej perspektywie „Turystyczne” 1000 Plus!
I uwaga! Dodajmy do tego – Obniżenie wieku przechodzenia na emeryturę, które w latach 2017 – 2021 będzie kosztować 54 mld zł! No i zastopowanie unijnego programu przymusowej relokacji uchodźców (wówczas przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk straszył Polskę ukaraniem w kwocie 250 tys. euro za każdego nieprzyjętego uchodźcę). Naprawdę warto o tym pamiętać.

Czesław Hoc, poseł RP

Inne artykuły ArchiwumWięcej wpisów »